Alkol Bağımlılığı

Alkol Bağımlılığı; alkollü içkilerin zararlı olduğunun bilinmesine rağmen alkole devam etmektir. Alkol almadığı zamanlarda yoksunluk belirtileri göstermek şeklinde seyreder. Alkol, kişilerde fiziksel ve psikolojik bağımlılık yapar. Genellikle arkadaş çevresiyle başlayıp, verdiği keyif hali hissedilince alkol oranı artırılmaya başlanılır. Bu artırma durumu alkol bağımlılığının başlangıcı olarak düşünülebilir. Çevresel etkenler, stres, psikolojik rahatsızlıklar, mükemmeliyetçi olma duygusu, kendisine güven azlığı, depresif duygu durum, aile içi yaşanan iletişim sorunları ve sosyal çevrede madde kullanımının fazla olması alkol bağımlılığının nedenleri arasındadır. Peki acaba alkolü bırakmak için ne yapılabilir?

Alkol Bağımlılığı
Alkolizm

Alkol bağımlılığı bırakmak için ne yapılabilir?

Kararlı olmak atılacak ilk adımdır.  Bağımlı olunduğunun kabullenilmiş olması gerekip güçlü durulmalıdır. Asla utanıp, sıkıntı duyulmamalı ve destek alarak ilerlenilmelidir. Bırakma kararı alınıp merkezimize gelindiğinde bizler de size destek olacağız. Frekansların insan vücudundaki uyumunu esas alan SPD terapi tekniği bedendeki bozulmuş uyumsuzluğu düzeltir ve eski düzeni geri getirir. Amaç alkole dair yaşanmışlığı tamamen silmektir.

Alkolizm, toplumumuzda birçok problemlerin merkezi haline gelmiştir. Ailelerin alkol bağımlılığından kurtulamayan bireyleri aile içi şiddete varıncaya kadar ciddi sorunlar ile yüzleşmektedir.