Bach Çiçekleri

Bach Çiçekleri, Neowellness veya SPD terapileri kapsamında kullanılan ve farklı ruhsal durumlara göre sınıflanmış homeopatik kürlerdir. İngiliz bilim adamı Dr. Edward Bach tarafından bulunmuştur. Birbirinden farklı birçok ruhsal durum ve problem için kullanılan 38 farklı Bach Çiçeği kürü bulunur. Bazı çiçekler ile bazı duygusal hallerin bağlantısı keşfedilerek bu çiçeklerin “homeopatik” özleri olumsuz duygusal halleri değiştirmeyi başarmıştır. Kişinin doldurduğu bir form üzerinden veya özel bazı yöntemler ile hangi Bach çiçeklerinin uygun olduğu tespit edilir ve SPD tekniği ile bu kürler üzerinden uygulanır.

Çiçeklerideki Enerjetik Yapı
Dr. Edward Bach doğadaki çiçeklerin duygularımızı olumlu yönde etkileyebileceğini keşfetti. Farklı çiçeklerden gelen enerjiler, zamanla sağlığımıza zarar veren ve iyileşmeyi bozan duygusal ağrılarımızı ve acılarımızı ortadan kaldırabileceğini ispatlamıştır. 1936’da öldüğünde orijinal Bach Çiçek sisteminin herkesin anlaması ve kullanması için basit ve kolay olmasını sağladı.

Bach Çiçekleri Nasıl Kullanılır?

Bu çiçekler ile ilgili olarak hazırlanmış bir formda sizin duygusal ihtiyaçlarınıza uygun seçenekler belirlenir. 38 adet bitki kürü içeren bu çiçeklerden hangilerinin size uygun olduğuna beraber karar verilir. Karar verilen Bach çiçekleri seans esnasında kullanılır. Seans bitiminde size özel olarak hazırlanmış bu çiçeklerinin enerjetik yapısını içeren sprey günlük kullanım için size verilir. Bu sprey günlük duygu durumunuzdaki değişimlerin etkinliğine göre dil altına sıkacağınız şekilde kullanılır. Herhangi bir ilaç kesinlikle değildir. Etkilerini bir, iki hafta içerisinde yavaş yavaş hissetmeye başlarsınız. Bir ay kadar kullanılması önerilir.