Uzman Psikolog Melike YAZICIOĞLU
Uzman Psikolog Melike YAZICIOĞLU

Hakkımda

Uzman Psikolog Melike YAZICIOĞLU 2009 yılında Yakın Doğu Üniversitesinden Psikoloji bölümünü İngilizce olarak bitirmiştir. 2008 yılında Haydarpaşa Numune Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde stajını tamamlamıştır. Uzmanımızın 2011 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Aday Psikolog unvanı kaldırılmıştır. Bu sayede;

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitimi

Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitimi

Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitimi

İşitme Engelli Bireyler Destek Eğitimi

Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitimi programlarında eğitici olarak görevlerde bulunmuştur.

2013 yılında Sağlık Bakanlığının açmış olduğu Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları sınavında elde ettiği başarılı bir sonuçla Yetki Belgesi sahibi olmuştur.
Mesleki gelişim adına 2014 yılında Uygulamalı Psikolojik Yüksek Lisansa başlamış ve 2016 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Uzun yıllar rehabilitasyon merkezlerinde eğitim desteği ihtiyacı olan bireylere ve ailelerine hizmet vermiştir.
2009 ve 2015 yıllarında Viyana Test Sistemi Lisans seminerine katılmıştır. Uygulayıcı hakkını elde ederek Psikotek Danışmanlığın kayıtlı kullanıcısı olmuş ve binlerce adayın Psikoteknik Değerlendirme raporunu hazırlamıştır.
Türk Psikologlar Derneği üyesi olan Uzman Psikolog Melike YAZICIOĞLU Çocuk Değerlendirme Kursu ile aşağıdaki yetkinlikleri elde etmiştir.

WISC-4 (IQ- Zeka Testi)

BENDER GESTALT (Görsel Motor Algı Testi)

AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri)

PEABODY (Resim Kelime Tanıma Testi)

Duygu Durum Ölçekleri

BEIER (Cümle Tamamlama Testi)

Resim Çizme Testleri

Bir İnsan Çiz Testi

Bir Aile Çiz Testi

Hayvan Ailesi Çiz Testi

Bir Ev Çiz Testi

Bir Ağaç Çiz Testi

Catell 2-A Zeka Testi

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Porteus Labirentleri Testi