Neurosound Nedir?

Neurosound; tamamıyla çocuk merkezli çalışır. Çocukların bilişsel performansını artırmaya yönelik ve öğrenme esnasında oluşan engelleri ortadan kaldırmaya yönelik geliştirilmiş olan programlar bütünüdür.

‘’Çocuğum soruları okumadan cevaplıyor, Dersin başına oturamıyor, Çabuk sıkılıyor, Sanki aklı başka bir yerdeymiş gibi, Sınavlarda bildiği soruları bile yanlış yapıyor, çok basit işlem hataları yapıyor, başladığı işleri tamamlamakta güçlük yaşıyor…  gibi cümleler neredeyse birçok ailenin serzenişleridir. Akabinde Ailenin ‘’Çocuğumu en iyi şekilde nasıl eğitebilirim, çocuğumu nasıl geliştirebilirim, çocuğumun bilişsel veya gelişimsel problemlerine nasıl çözüm bulabilirim…’’ gibi sorulara cevap bulmada, Neurosound çözüm üretmeye çalışıyor. İşte tam da bu noktada Neurosound çocuklar ve ailelere güzel bir ışık oluşturuyor.

Neurosound programları çocukların beyin gelişimini destekleyen, bilimsel veriler doğrultusunda geliştirilen, kendine özgü, etkin programlardan oluşur. İçeriğindeki uygulamalar çok kapsamlıdır. İçeriğinde bilişsel gelişim ile ilgili birçok program bulunmaktadır. Etkililiği ispat edilmiş bir yöntem olan Neurosound; çocukların bilişsel, psikolojik ve gelişim problemlerini bütüncül bir bakış açısıyla ele alarak kalıcı çözüm üretmeye çalışan güçlü bir sistemdir. Neurosound ile gelişimin her bir safhasını ölçerek, değerlendirerek ve raporlayarak ilerleriz.

Neurosound çok etkili bir uygulamadır. Bilişsel, bedensel, duyuşsal egzersizlerle de desteklenerek çoklu uygulamalar içerir. Bu yüzden etkili ve kalıcıdır.

Neurosound tıbbi bir tedavi değildir. Beynin Nöroplastisite özelliğinden yararlanarak çözüm üretir. Bu uygulamalar alanında uzman terapistler (psikolog, psikolojik danışman ve eğitimciler) tarafından kullanılabilir. Eğer tedavi ve ilaç kullanımını gerektiren bir durum varsa bir doktor ışığında (psikiyatr veya nörolog) süreç yürütülür.

NEUROSOUND NERELERDE KULLANILIR?

Çocuklarda gelişim problemleri, Psikolojik problemler, Davranış problemleri, Tanılı problemler, Vestibüler Sistem problemleri, Kişisel gelişim gibi ana başlıkları içerir.

Peki bu ana başlıkların detaylı içerikleri nelerdir?

Dikkat ve odaklanma problemleri

Hafızayı güçlendirme

Akademik başarı

Yaşıtlarına göre geç Öğrenme

Gecikmiş Konuşma

Gecikmiş gelişim bozuklukları

Okumada güçlük

Çocukta genel gerginlik hali

Takıntılı davranışlar

Korku ve kaygılar

Öfkeli davranışlar

Yaşam enerjisinde düşük olma hali

Özgüvende eksiklik

Belirli seslere fazlaca duyarlılık hali

Saldırgan davranışlar

İşitsel algı bozuklukları

Kulak çınlaması

Zeka geriliği

Beyin hasarı olan çocuklar

Algılamada sorun

Dil öğrenme becerilerini geliştirme

Denge –koordinasyon becerilerinde zayıflık

Sınav kaygısını yenme

Öfke kontrolü

Çocuklarda unutkanlık, Dalgınlık

Ödev ve sorumluluklar karşısında sabırsız olma

Çocuklarda kaygı ve huzursuzluk hali

Çekingenlik, içe kapanıklık, utangaçlık

Hiperaktivite

Geç öğrenme

Dürtü kontrolü