Sigara Bırakma Terapisi Nasıl Oluyor?

Sigara bırakma seansları; sigarada bulunan nikotin maddesinin yarattığı bağımlılık herkes tarafından bilinmektedir. SPD tekniği ile yapılan sağaltımdaki amaç; bağımlılık yapan zararlı maddelerin yaydığı frekansları vücuttan silmektir. Son sigaranızı içerek terapiye başlanır. Son içilen sigaradan alınan frekanslar ters çevrilerek vücuda geri verilir. Terapi sonrasında nikotin maddesine karşı vücutta bir temizlenme başlatılmış olur. Amaç vücudun nikotin ihtiyacını yok etmeye çalışmaktır. Sonuç olarak uygulama sonrası danışanların söylediği fiziksel bir istek duymama hali ve birkaç gün sonrasında kokusunun kötü geldiği gibi yorumlar tecrübelenmiştir.

Sigara Bırakma Terapileri
Sigara Bırakma Merkezi

Sigara Bırakma Terapisine Gelmeden Önce Yapılacaklar

Öncelikle sigarayı bırakma konusunda kararlı olarak gelmeniz en büyük tercihimizdir. Unutmayın ki siz kararlı olursanız bizim de desteğimizle süreci daha kolay yürütebilir halde oluruz. Sigarayı bırakma gününün mümkünse birkaç gün öncesinden itibaren alkol almayınız ve bol bol su içmeye çalışınız. Sigara içmedeki günlük rutininiz nasıl ise aynen devam edebilirsiniz.

Uygulama Esnasında ve Sonrasında Yapılacaklar

Randevunuza gelirken genelde kullanmış olduğunuz hangi marka ise yanınızda bir tane getirmenizi istiyoruz. Getirdiğiniz bu sigaranızı uygulama öncesi yarıya kadar içmenizi ve küçük bir cam tüp içerisine söndürerek koymanızı isteyeceğiz. Bu şekilde, SPD tekniği ile frekans temizliği işlemi başlatılacaktır. İşlem tamamlandıktan sonra, bırakma sürecinde uymanızı istediğimiz birtakım kurallar ve ayrıca psikolojik bağımlılığın üzerine gitmenin yolları anlatılacaktır. Size verilecek olan herhangi ilaç olmayan homeopatik sprey, gün içinde aklınıza sigara geldiği zamanlarda dil altına sıkabileceğiniz şekilde yanınızda bulunmalıdır. Terapi sonrası vücutta bir temizlenme süreci hızla başlayacaktır. Toksik maddelerin daha hızlı vücuttan atılmasını sağlamak için bol bol su içilmesi önerimiz olacaktır. İlk iki gün temizlenmenin en zorlu olduğu dönemdir. Toksinlerin vücuttan atılmaya çalışılması sebebiyle yorgunluk ve hafif bulantılar olabilir. Bu süreci daha kolay atlatabilmek için ilk birkaç gün banyo, hamam, sauna yardımcı olacaktır.